Závěrečná zpráva MČRDMŽ 2023

V neděli skončilo v harrachovském Hotelu Fit Fun víkendové Mistrovství ČR družstev mladších žáků. Po devíti kolech stanuli na stupni vítězů mladí borci z ŠK Staré Město. Následoval je stříbrný tým Regionu Panda a bronzový tým TJ Bohemians Praha. Šestičlenné týmy byly tvořeny žáky r.2011 a mladší s povinnou účastí dívky a nejmladšího žáka (r.2014 a ml.).

O bezproblémový průběh turnaje se postarali hlavně hráči a vedoucí týmů svým fair play přístupem. Rozhodčí měli nejvíce práce s nastavováním hodin za provedené nemožné tahy, ke kterým bohužel na zadních šachovnicích docházelo často.

Několik výprav využilo sobotní nabídku pořadatele na cenově zvýhodněnou jízdu na bobové dráze. Ostatní relaxovali v hotelovém bazénu anebo se vypravili k Mumlavskému vodopádu. 

Výborné zázemí pro šachovou hru poskytl bezplatně hotel Fit Fun. Účastníci ocenili stravování formou bufetu v obou hotelích nabízených pořadatelem, které se týkalo nejenom jídla, ale i nápojů.   

Dekorování vítězů proběhlo za účasti starosty města Harrachov pana Tomáše Vašíčka a zástupce ŠSČR pana Zdeňka Fialy. Vítězná družstva obdržela poháry a medaile. Prvních 10 družstev obdrželo sladké ceny. Všechna družstva si odvezla pamětní list a všichni hráči upomínkové předměty věnované městem Harrachov. 

Z pověření Šachového svazu uspořádala MČR Šachová škola pat a mat se sídlem ve Mšeně. Ředitelem turnaje byl Roman Burda. Na regulérnost hry dohlížela pětice rozhodčích ve složení Jaroslav Šmíd – hlavní rozhodčí, Michal Sliva – online přenos partií, Milan Jenč – losovací program, Jan Štich a Václav Halba – rozhodčí.

Poděkování za podporu patří Hotelu Fit Fun a městu Harrachov.

Slavnostnímu zakončení byl přítomen starosta Harrachova Tomáš Vašíček

Vítězné družstvo ŠK Staré Město

Stupně vítězů doprovodného OPENu

Doprovodný program na bobové dráze Harrachov a Mumlavských vodopádech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *