Po žácích se do Harrachova vrací junioři a juniorky

Minulý víkend skončilo v harrachovském Hotelu Fit Fun žákovské MČR v rapid šachu a nyní za šachovnice ve stejném prostředí zasednou junioři a juniorky kategorií HD16 – HD20. Ve společném otevřeném devítikolovém turnaji budou bojovat o sedm titulů mistrů a mistryň ČR. Sedmým titulem je soutěž juniorských družstev, kde se na závěr sečtou jednotlivé výsledky předem nahlášených čtyř hráčů za stejného oddílu.

Aktuálně je do turnaje přihlášeno 68 juniorů a juniorek ze všech koutů České republiky. Turnaj je omezen pouze věkově a to ročníkem 2003. Spodní věk není omezen, podmínkou je jen členství v Šachovém svazu ČR. Pořadatelé stále přijímají přihlášky a nabízejí všem zájemcům i zajištění ubytování včetně celodenního stravování přímo v Hotelu Fit Fun, navíc bez jakýchkoliv příplatků za pozdní přihlášku. V propozicích vypsaný doprovodný OPEN turnaj byl pořadateli pro malý zájem zrušen.

V sobotu se odehraje 6 kol a v neděli poslední 3 kola. Hrací tempo je 2 x 20min. + 5s/tah. Pokud se do zahájení výrazně nenavýší počet startujících, budou všechny šachovnice přenášeny online.

Více informací o turnaji naleznete na webových stránkách pořadatele www.sachovaskola.eu anebo webu ŠSČR.

Ubytovaní hráči i doprovody v hotelu Fit Fun mohou bezplatně využít hotelový bazén, saunu, fitness a stolní tenis. Za poplatek bowling, stolní fotbal a videohry. Pořadatel věnuje všem ubytovaným hráčům jízdenku na bobovou dráhu v Harrachově, která pro nás prodlouží sobotní provoz. Doufáme, že nám počasí umožní doprovodný program na bobové dráze uskutečnit.

Mistrovství pořádá z pověření Šachového svazu Šachová škola pat a mat. Organizační stránku zajišťuje Roman Burda se synem Jakubem Burdou. Na regulérnost hry bude dohlížet hlavní rozhodčí Michal Babička (FA) za asistence Jana Šticha (R2).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *