Závěrečná zpráva MČR mládeže v rapid šachu 2023

V Harrachově se opět rodili mistři a mistryně České republiky

V neděli skončilo v Harrachovském Hotelu Fit Fun dvoudenní žákovské MČR do 14ti let. Z devítikolových turnajů vzešlo šest nových mistrů a mistryň České republiky v rapid šachu.

Oproti loňsku se pořadatelé dobře připravili na zvýšený zájem o pobyt doprovázejících osob, hlavně z řad rodičů. Naprostá většina účastníku byla ubytována v místě konání

a ve 400m vzdáleném Parkhotelu, několik málo účastníků muselo dojíždět nebo docházet

ze 2km vzdáleného hotelu Anna. Kompenzací pro ně byla nižší cena za ubytování a možnost využití wellness služeb hotelu Fit Fun. Všem ubytovaným hráčům pořadatelé uhradili jednu jízdu na bobové dráze v Harrachově, kterou si většinu užila v sobotu podvečer, někteří pak až v neděli po skončení turnaje. Provozovatel bobové dráhy speciálně pro šachisty prodloužil sobotní provozní dobu.

Herní komfort bohužel omezila snížená kapacita hotelu Fit Fun, o který jsme se stejně jako loni museli dělit s početnou skupinou dánských studentů. Turnaje řídil hlavní rozhodčí Ing. Jaroslav Šmíd, kterému asistovali rozhodčí, Jan Štich, Jakub Šulc a Jaroslav Roubal.

Online přenosy 42ti partií zabezpečoval Michal Sliva. Rozhodčí kromě šachových povinností nezištně pomohli i s organizační stránkou turnaje a patří jim za to veliký dík. Oba hrací sály snímaly trvale statické kamery. Rodiče i trenéři si pochvalovali okamžité zveřejňování aktualit na webu pořadatele. Mistrovství uspořádala z pověření Šachového svazu ČR Šachová škola pat a mat se sídlem ve Mšeně. Ředitelem akce byl Roman Burda. Pochvala za fair play hru náleží všem hráčům a poděkování za velice ukázněné chování v hracích sálech a předsálí patří naprosté většině rodičů, trenérů a dalším doprovázejícím osobám.

Vyhlášení vítězů proběhlo za účasti starosty města Harrachov pana Tomáše Vašíčka. Hráči na prvních třech místech obdrželi medaile, diplomy, poháry. Všichni účastníci si pak odnesli pamětní medaile, tužku a pryž se šachovým motivem a malou čokoládu.

Poděkování za obohacení cenového fondu si patří čokoládovně Carla Dvůr Králové n./L., společnosti Gambit Masters (Jan Daňhel), firmě poháry Bauer a městu Harrachov. Za profesionální fotografie děkujeme paní Voráčové z Vyškova.

Výsledky:

D10 1. Tykalová Barbora 8,0 ŠK Sokol Klatovy
2. Hamerníková Iris 7,0 Beskydská šachová škola
3. Krátká Tereza 7,0 Beskydská šachová škola
D12 1. Krátká Tereza 7,5 Šachový spolek Železné Hory
2. Nová Anežka 6,5 ŠK Sokol Klatovy
3. Štěpánková Linda 6,5 TJ Kralupy n./Vlt.
D14 1. Horková Tereza 7,0 Beskydská šachová škola
2. Buchtová Viktorie 7,0 Beskydská šachová škola
3. Slívová Linda 6,5 ŠK Teplice
H10 1. Velím Vojtěch 7,5 ŠK Moravská Slavia
2. Fadrný Jáchym 7,5 TJ Náměšť n./O.
3. Gernert Tomáš 6,5 Klub šachistů Říčany 1925
H12 1. Mík Tomáš 7,5 Region Panda
2. Boff Ondřej 7,0 TJ TŽ Třinec
3. Tejnor Martin 6,5 Chess club Písek
H14 1. Juhaňák Daniel 7,0 Unichess
2. Roubal Matyáš 6,5 ŠK Sokol Klatovy
3. Andrle Filip 6,0 TJ Kobylisy
OPEN 1. Zrůbek Adam 8,5 Agentura 64 Grygov
2. Kapusta Petr 8,0 TJ Vlčnov
3. Gernert Otakar 7,0 Sokol Struhařov
Kompletní výsledky, fotogalerii a informace o turnaji naleznete zde: www.sachovaskola.eu

Roman Burda – předseda Šachové školy pat a mat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *